Avon, Gąbka do oczyszczania twarzy konjac.

Nigdy przez myśli mi nie przeszło, że kiedyś użyję jakiegokolwiek gadżetu/sprzętu do oczyszczania twarzy. Jestem mega wrażliwcem i każdy mój „eksperyment” z nowym kosmetykiem do twarzy kończył się katastrofą – wysyp niedoskonałości, pieczenie, świąd, zaczerwienienie i ból. Przez lata przechodziłam obok półek z produktami do twarzy z żalem, że nie mogę sobie wypróbować tych cudowności. Tak samo było z gadżetami do czyszczenia twarzy – cały czas byłam przekonana, że skoro kosmetyki robią mi źle, to tak samo będzie z tymi wszystkimi sprzęciorami. Jednak pewnego dnia przeglądając katalog z Avonu natrafiłam na Gąbkę do oczyszczania twarzy konjac i tak jakość od razu zapragnęłam ją mieć (to wszystko wina tych reklam :-P).  Nie zastanawiając się długo zamówiłam i już po kilku dniach zabrałam się za testy.

Moje pierwsze spostrzeżenie – no chwileczkę, ale jak ja mam takim „kamieniem” umyć twarz???? Na szczęście, do gąbeczki była dołączona krótka i prosta instrukcja, i wszystko stało się jasne.
Więc po kolei co, jak i gdzie…

Gąbka jest w 100% naturalna, wykonana z azjatyckiego korzenia drzewa o nazwie Konjac. Jej zaletą jest delikatna struktura, dzięki czemu może być stosowana do wszystkich rodzajów skóry (w tym alergicznej, wrażliwej i skłonnej do podrażnień).
Gąbka delikatnie złuszcza martwy naskórek,  usuwa makijaż i nadmiar serum.

 

Sposób użycia:

  1. Gąbkę wkładamy do ciepłej wody na około 3 min.
  2. Masujemy skórę twarzy i ciała – możemy używać ją także z produktami do oczyszczania twarzy lub po prostu solo.
  3. Po każdym użyciu musimy dokładnie opłukać gąbkę i wysuszyć.

A jak sprawdziła się u mnie?

Gąbkę stosuję od jakiś 2 miesięcy, codziennie wieczorem (po zmyciu makijażu) i od czasu do czasu rano (jeśli nie zaśpię do pracy lub gdy mam wolny dzień ).  Jakoś bardziej lubię ją stosować solo – próbowałam z żele, no niby fajnie ale jednak wolę ją samą. Staram się przez około 1-2 min. wykonywać za jej pomocą, okrężnymi ruchami masaż twarzy. Po takim „zabiegu” skóra jest gładka, miękka i według mnie taka jakaś jaśniejsza.  Po całym zabiegu nakładam krem nawilżający.
Według mnie, dzięki gąbeczce moja skóra jest gładsza, jaśniejsza i po prostu dobrze oczyszczona.
Bardzo ważne by co 3 miesiące wymieniać gąbkę na nową!!!
Cena około 30zł, ale bardzo często można spotkać ją w promocji już za 21zł

Gorąco polecam.

Pozdrawiam ;-) 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>